Wielkie święto Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie

Data: 21.10.2019 r., godz. 12.00    186
Piątek, 18 października dla Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie był wyjątkowym, niezapomnianym dniem, pełnym dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji.
„Jest takie miejsce na Ziemi,
W realnym świecie nie baśni.
Tu chętnie świat poznajemy
I twórczo mijają nam dni.
Wszyscy dążymy do tego
By wzbić się nad wiedzy horyzont
Jesteśmy jedną rodziną
Nauczyciele i my
Ref. Szkoła imienia Lotników
Nauka , wiedza , i ducha hart
To klucz do naszej przyszłości
Gwarancja na dobry start(...)”

Nowy hymn Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie. Muzyka: Grażyna Kilbach, słowa: Piotr Wałowski i Bogumiła Majewska.

Uroczystość obchodów 60-lecia istnienia i 20-lecia nadania szkole imienia zgromadziła liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów, przyjaciół i partnerów Szkoły.

Jubileusz rozpoczął się uroczystą mszą świętą w Kościele im. Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wiązownie, a część oficjalna odbyła się w budynku szkoły.

Nauczyciele oraz pracownicy szkoły przygotowali okolicznościowe wystawy, które tego dnia cieszyły się dużym zainteresowaniem a uczniowie z uśmiechem oprowadzali gości po budynku szkoły.

Każdy z obecnych gości otrzymał okolicznościowy biuletyn wydany z okazji obchodów jubileuszu. W uroczystości uczestniczył Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski, radna, a zarazem wicedyrektor szkoły Grażyna Kilbach, radna Jolanta Koczorowska, radny Paweł Zawada.