Jesteś tutaj:

Koncert Charytatywny na rzecz otwockiego IOP

Data: 06.09.2017 r., godz. 08.30    814
FortepianoOtwock - główny organizator imprezy, serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami w najbliższą niedzielę na niezwykły koncert charytatywny, który odbędzie się 10 września w Teatrze miejskim im Stefana Jaracza w Otwocku. Cały dochód z Koncertu przeznaczony będzie na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjneggo w Otwocku.
Dlaczego taka inicjatywa?

FortepianoOtwock, to czteropokoleniowa rodzinna firma zajmująca się wszystkim co związane z pianinami i fortepianami. Starym instrumentom przywracamy zapomniany blask oraz brzmienie na najwyższym poziomie. Jest to naszą pasją.

Muzyka towarzyszy nam całe życie. Wiem jak ważna jest rola w rozwoju dzieci. Naszą Misją jest promowanie i budowa świadomości na temat roli edukacji muzycznej w rozwoju dzieci. Muzyka jest środkiem kształcenia humanistycznego, uwrażliwiającego na wartości ludzkie. Powinna stanowić dla współczesnego człowieka pewien rodzaj odprężenia psychicznego, wzbogacać jego doświadczenia, wpływać na wszechstronny rozwój osobowości, rozwijać uczucia i wyobraźnię, dostarczać dużo radości i piękna. Współpracując z instytucjami administracyjnymi oraz szkołami muzycznymi, sponsorujemy oraz współorganizujemy wydarzenia kulturalne, mające na celu budowanie świadomości i promowanie edukacji muzycznej w życiu człowieka.

17 października przypada 168 rocznica śmierci kompozytora Fryderyka Chopina - stąd okazja, by przypomnieć jego sylwetkę i posłuchać wspaniałych utworów jego autorstwa w wykonaniu światowej sławy japońskiej Pianistki Pani Mamiko Ueyama, która zagra wraz z mężem i synem wyjątkowy i niepowtarzalny koncert. Jest to również wspaniała okazja aby wesprzeć maluszki z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego.Program Koncertu:
- G. F. Händel  Koncert puzonowy f-moll
Tomomasa Ueyama / puzon
Mamiko Ueyama / fortepian

- F. Chopin Nokturn cis-moll "Lento con gran espressione"
Rio Ueyama / fortepian

- F. Chopin
Walc Es-dur op. 18
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
Walc As-dur op. 34 nr 1
Walc Des-dur op. 64 nr 1
Fantasie-Impromptu cis-moll op. 66
Polonez As-dur op. 53 “Heroiczny”
Mamiko Ueyama / fortepian
Karolina Hłasko
FortepianoOtwock