V Powiatowe Igrzyska Warsztatów Terapii Zajęciowej

Data: 28.11.2018 r., godz. 15.00    479
24 listopada 2018 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku, przy ul. Konopnickiej 3 odbyła się kolejna V edycja Powiatowych Igrzysk Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Uczestników zawodów powitał Grzegorz Michalczyk Członek Zarządu, życząc uczestnikom udanej rywalizacji sportowej oraz dobrej zabawy. Jak zawsze igrzyska rozpoczęły się przemarszem podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. W tegorocznych Igrzyskach wzięło udział niemal 100 osób niepełnosprawnych – uczestników WTZ przy Spółdzielni Inwalidów ,,Techniczna” w Józefowie, WTZ przy Stowarzyszeniu ,,Jesteśmy” w Radiówku, WTZ przy Kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Otwocku.

Uczestnicy wzięli udział w konkurencjach sportowych: bieg na czas z balonem, rzucie piłką do kosza, skoki w dal. Bardzo wiele emocji wywołał bieg kadry z osobami niepełnosprawnymi na wózkach. Finałowa konkurencja – przerzucanie kulek z papieru na czas, rywalizacja kadry z przedstawicielami władz. Na zakończenie igrzysk wręczono wszystkim uczestnikom medale oraz puchary. Medale wręczyli Grzegorz Michalczyk – Członek Zarządu oraz Paweł Zawada – Radny Powiatu.

Wszyscy uczestnicy, goście oraz kibice zostali poczęstowani drożdżówkami ufundowanymi przez Zakłady Piekarskie ,,Oskroba’’ oraz smakowitymi kartaczami. Wydarzenie zakończyło się wspólną integracyjna zabawą taneczną.

Wszystkim osobom, którzy się przyczynili do organizacji wydarzenia w imieniu uczestników serdecznie dziękujemy.