Ślubowanie klas pierwszych mundurowych

Data: 03.12.2018 r., godz. 09.00    358
W dniu 30 listopada br. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszych klas mundurowych w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli ze szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych, których szkoła posiada już cztery oraz od odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły – Apolonia Żołądek powitała wszystkich zgromadzonych gości, w tym Starostę Otwockiego – Cezarego Łukaszewskiego, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku – Mariusza Zabrockiego oraz przedstawicieli Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie klasy wojskowej odczytali również uroczysty Apel Pamięci.

Najważniejszym punktem wydarzenia było uroczyste ślubowanie pierwszych klas mundurowych. Czworo uczniów uroczyście przy Sztandarze Szkoły złożyło ślubowanie. Następnie odznaczeni zostali najlepsi uczniowie ostatnich klas wojskowych, którym towarzyszyli rodzice. Dyrektor wręczając upominki uczniom, pogratulowała również rodzicom tak zdolnych i utalentowanych dzieci. Wszyscy uczniowie „mundurówek” kończący edukację w szkole otrzymali stosowne certyfikaty ukończenia klasy wojskowej. Na koniec Dyrektor Szkoły i Starosta podziękowali uczniom za to, że swoją obecnością i umiejętnościami uświetniają wszystkie większe wydarzenia patriotyczne i historyczne w powiecie otwockim, co zdecydowanie podnosi rangę tych uroczystości.