Pamiętamy o tragicznym wrześniu 1939 roku

Data: 20.09.2021 r., godz. 00.00    195
Przedstawiciele powiatu otwockiego wzięli udział w uroczystościach upamiętniających wydarzenia września 1939r. Odbyły się one w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku.
Wrzesień 1939 roku był jednym z najtragiczniejszych miesięcy w historii naszego kraju. Najpierw otrzymaliśmy cios od naszego zachodniego sąsiada, a gdy nie zdążyliśmy się w pełni podnieść, oddziały Armii Czerwonej przekroczyły wschodnie granice Polski. Pakt Ribbentrop-Mołotow został zrealizowany. Obce wojska rozpoczęły represje na niespotykaną dotąd skalę.

Wczoraj, 19 września w Otwock, miasto z dobrym klimatem wspominaliśmy tamte tragiczne wydarzenia, wyrażając swój szacunek i pamięć dla bohaterów, którzy za naszą Ojczyznę oddali swoje życie. Uczniowie Liceum Ogólnokształcące Nr I im. K.I. Gałczyński w Otwocku, pod kierownictwem Dyrektor Joanny Michalczyk i nauczycieli, pamięć o naszych przodkach wyrazili w inscenizacji słowno-muzycznej, która odbyła się w parafii Parafia Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. To tam stoi pomnik "Katyń 1940", upamiętniając tragiczne losy tych, którym nie dane było doczekać wolnej Polski.